Nefertiti - z tego co o niej wiemy, jest ona doskonałym przykładem prawdziwej kobiecości

Witam na moim blogu, Sztuka Kobiecości. Jako mój pierwszy krok w odkrywaniu kobiecości zaczęłam się zastanawiać co to tak naprawdę jest kobiecość. I właśnie na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym wpisie. Co to jest Kobiecość i co oznacza Być Kobiecą?

W dzisiejszych czasach nie używa się zbyt często terminu Kobiecość. Mówiąc o kobietach lub o dziewczętach używa się raczej “sexy”, “słodka”, “zgrabna”, “bystra”, aby wymienić kilka. I używa się ich często. Natomiast słowo “kobieca” prawie zniknęło z naszego słownika. A jeśli ktoś użył tego słowa w odniesieniu do Ciebie, możesz być pewny, że jest to ogromny komplement.

Więc co tak naprawdę oznacza być “kobiecą” lub być uosobieniem kobiecości? Różne słowniki pod hasłem “kobiecość” podają różne definicje, ale ogólnie można powiedzieć, że kobiecość to zespół cech charakterystycznych tradycyjnie przypisywany płci żeńskiej. Mogą one być również przypisane mężczyznom, ale identyfikowane są one jako “kobiece”; dla przykładu może to być to wrażliwość lub łagodność.

Wyraz “tradycyjnie” jest tutaj bardzo trafny, ponieważ kobiecość jest “produktem” tradycji. Oczywiście nie tylko tradycji, wywodzi się ona z wielu innych rzeczy takich jak wartości rodzinne, kultura, sam fakt, że fizycznie jesteś kobietą. Ale tradycja wiąże się z historią, z przeszłością, z pochodzeniem i korzeniami kobiecości. Na przykład różowy kolor uznawany jest od dawna kobiecym kolorem. Suknie tradycyjnie noszone są przez kobiety podobnie jak i wysokie obcasy (choć te, oryginalnie powstały z myślą o mężczyznach). Długie włosy i makijaż również przypisywane są raczej kobietom niż mężczyznom. Kobiety są również z reguły bardziej strachliwe i wrażliwe od męskiej części naszej społeczności. Nasza kobiecość (lub jej brak) ma również początek w wychowaniu, w otoczeni, w którym dorastamy i w fakcie naszego urodzenia jako kobiety.

Tak naprawdę to nasze cechy osobowości są tym co pozwala nam, kobietom krzyczeć “kobiecość”. Nawet jeśli dziewczyna lub kobieta może osiągnąć dziewczęcy wygląd wkładając różową sukienkę lub nosząc kwiat we włosach, to jeśli nie ma ona cech osobowości tradycyjnie związanych z prawdziwie kobiecą kobietą, cała reszta jak ubrania i dodatki, pójdą na marne. Ubrać się w kwiatową sukienkę jest cudowne, ale wyglądać będziecie naprawdę dziwnie, jeśli w takim stroju, rozmawiając z innymi, będziecie przeklinać bardziej niż najgorzej wychowany z mężczyzn. Kwiatowa sukienka i przekleństwa po prostu do siebie nie pasują.

Tak więc, bądźmy kobiece! Aby być naprawdę kobiecą, musisz spojrzeć krytycznym okiem na samą siebie i na to co sobą reprezentujesz. Jeśli pragniesz kultywować kobiecość aż do szpiku kości, i naprawdę ją posiąść, a nie tylko próbować być miłą, łagodną, wrażliwą, opiekuńczą, tylko po to, by ostatecznie stracić cierpliwość i mieć atak złości po 15 minutach po najmniejszej zewnętrznej prowokacji, musisz być ze sobą naprawdę szczera.

Ale zanim do tego dotrzemy, wymienię kilka cech, które musisz nabyć, jeśli Twoim celem jest być naprawdę kobiecą kobietą.

– Łagodność – odnosi się to do sposobu mówienia, sposobu interagowania z innymi, sposobu w jaki kobieta dotyka swojego mężczyznę, sposobu jedzenia, picia, reakcji na dzieci i na zwierzęta.

 – Wrażliwość – prawdziwa kobieta ma naprawdę wrażliwą stronę (podatną na zranienia). Jeśli kobieta utrzymuje, że może ona zabić i bronić się na własną rękę, to niszczy tym właściwy balans między nią a mężczyzną. Jeśli kobieta może zrobić wszystko sama, to możesz być pewna, że prawdziwy mężczyzna nie pozostanie z nią na długo, bo będzie czuł się niepotrzebny. Jeśli kobieta może uchronić się przed wszystkim fizycznie i emocjonalnie, to jaka ma być rola mężczyzny? Mężczyźni są stworzeni do wyzwań, do walki, do rozwoju i ochrony, do bycia mężczyznami. Nie znaczy to, że kobiety powinny być “słabą płcią” lub nie być w stanie zadbać o siebie i o swoją rodzinę – absolutnie nie. Jest bardzo kobiece jeśli kobieta ma swoją silną i zadziorną stronę i umie o siebie zadbać. Należy znaleźć równowagę bycia zależną od Twojego mężczyzny i wystarczająco niezależną, aby żyć swój własny sen, swoje wymarzone życie oraz mieć siłę i rozum, aby podejmować swoje własne decyzje, mieć opinię na każdy temat. Za dużo jednego, będzie nudne.

– Troska – naprawdę kobieca kobieta troszczy się o innych, a we współżyciu z innymi jej reakcje pochodzą z właściwego miejsca w jej sercu. Nie jest ona obojętna na los innych. Nie śmieje się ona z okrutnych żartów zarówno kobiet jak i mężczyzn. I oczywiście z prawdziwą pasją dba ona o innych.

– Uśmiech – prawdziwa kobieta uśmiecha się, i to często! Uśmiechem (nawet do obcych) wysyła pozytywną energię i zapewnia sobie otwartość innych. Uśmiech oznacza często, że kobieta jest wolna i kocha otaczający ją świat. Nie ma nic gorszego niż kobieta, która jest uwięziona za kratami własnych negatywnych przekonań, wartości i przyzwyczajeń.

– Dbałość – naprawdę kobieca kobieta dba o to co ją otacza. Dotyczy to jej przyjaciół, dzieci, uczuć innych ludzi, rzeczy, które czekają na nią w domu. Dba ona o wszystko! A naprawdę męski mężczyzna uwielbia to i docenia .

Jest to kilka bardzo ważnych cech osobowości i charakteru, które są właściwe każdej kobiecej kobiecie. Z pewnością jest ich dużo więcej, ale będę do nich wracać w kolejnych wpisach. Naszym następnym krokiem jest przemyśleć to co sobą reprezentujemy (tak jak wspomniałam na początku tego wpisu). Prawda, kultywowanie kobiecych cech w naszych czasach nie jest łatwe, ale z pewnością jest osiągalne, a prawdziwi mężczyźni kochają prawdziwe kobiety. Szczerość pozwoli nam na postęp w rozwoju. Po poznaniu niektórych z głównych cech kobiecych, nadszedł czas na przemyślenie i wyliczenie (na kawałku kartki lub w głowie) cech osobowości, które wiesz, że Ci nie służą.

Nie mówię, żeby nagle zmienić się w różowy kwiat i udawać albo grać codziennie kogoś kim się nie jest, ale jeśli chcesz osiągnąć sukces w miłości, w życiu i z mężczyzną, którego kochasz, kobiece cechy, są z pewnością tym co musisz mieć.

Będę o tym jeszcze rozmawiać w moich kolejnych wpisach, a narazie życzę wam cudownego dnia!

Reklamy